leśni

,,Spotkanie z leśnikiem w przedszkolu''

18 listopada w przedszkolu odwiedziła nas Pani Agnieszka, która jest leśnikiem Nadleśnictwa w Nowym Targu. Opowiedziała nam o swojej pracy i o zwierzętach żyjących w lesie. Dowiedzieliśmy się, że samiec sarny to kozioł a samica sarny to koza. Natomiast samiec jelenia to byk a samica jelenia to łania.Dowiedzieliśmy się, że lisy i wilki są najbardziej aktywne nocą. Ich łupem są małe i duże ssaki, ptaki, żaby, jaszczurki, niekiedy zakradają się do zabudowań wiejskich by upolować kurę. Wiemy, że są to zwierzęta dzikie i przed człowiekiem uciekają , ale zdarza się , że można spotkać np. lisa, który się nie boi, dlatego, nie można się do niego zbliżać, nie wolno go dotykać. Takie zwierzę może mieć wściekliznę.

Pani Agnieszka zadawała nam zagadki, opowiadała nam o dzikach, wiewiórkach, jeżykach i o ptaszkach. Wszystkie te zwierzątka mogliśmy oglądać na zdjęciach wyświetlanych na dużym ekranie, co również było dla dzieci niemałą atrakcją.

Na zakończenie naszego spotkania podziękowaliśmy Pani leśnik wręczając  laurkę i obiecaliśmy, że zawsze będziemy pamiętać o zwierzętach.