Licznik odwiedzin

505572
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
128
79
8939


Archiwum

Motylki apel odzyskania niepodległosci

Uroczysty Apel z okazji 11 Listopada

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości, to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie. 12 listopada w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel „Przedszkolaki – Ojczyźnie” poświęcony Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasze „Motylki” w uroczystych strojach, z biało – czerwonymi kotylionami na sercu, w sposób podniosły ukazały lekcję patriotyzmu i przynależności narodowej. Z werwą godną żołnierskiej zaśpiewały pieśni patrityczne, recytowały wiersze. Swoim występem dostarczyły oglądającym wielu wzruszeń. Mając na uwadze, że uczucia miłości i przywiązania do własnego kraju kształtują się od najmłodszych lat, żywimy nadzieje,ze przedstawiony sposób budzenia zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, historią kraju, pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny. Patriotyz trzeba w narodzie pielegnować i to jest zadanie dla nas wszystkich. Celem uroczystego apelu było wzbogacenie wiedzy naszego najmłodszego pokolenia, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą nas wszystkich.