Ogród Doświadczeń

11  CZERWIEC  2014r  Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń

Nasze Motylki, Wiewiórki oraz Biedronki właśnie wróciły z całodniowej, autokarowej wycieczki do Krakowa. Celem był – OGRÓD DOŚWIADCZEŃ. Relacjonując… zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy autokarami do Krakowa. Podróż , pomimo ciepła była ok. Pierwszy postój tuż przed Myślenicami na poranną gimnastkę ale, że nasze łakomczuszki stwierdziły wszystkie zgodnie, że mają już puste brzuszki więc ubyło nieco z plecaczków! Po gimnastyce oraz małym obżarstwie ruszyliśmy dalej. Około godziny 10.40 dotarliśmy do naszego celu – ogrodu Doświadczeń. Jest to pierwszy w Polsce sensoryczny park edukacyjny, gdzie zabawa przeplata się z nauką. Żądne wiedzy dzieciaki szalały po blisko 6 h parku. Z ciekawością korzystały w różnego rodzaju urządzeń edukacyjnych  z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Atrakcji było co nie miara: ruchome tarcze - oszukujące nasz wzrok, kalejdoskop gigant (do którego można było wejść), zwierciadła, telegraf akustyczny, dzwony rurowe, gongi, wahadła, sprzężone huśtawki, wózki na szynach i wiele innych. Poprzez osobiste doświadczanie i przeżywanie zjawisk fizycznych, z udziałem własnych zmysłów, dzieci próbowały  rozumieć świat otaczających nas zjawisk. A jeżeli nawet nie zrozumiały to świetnie  się bawiły, gdyż mogły wszystko osobiście dotknąć, sprawdzić, ruszać, kręcić, naciskać i obserwować.  A TO  PRZEDSZKOLAKI  LUBIĄ  NAJBARDZIEJ ! Być może wyprawa do Ogrodu Doświadczeń będzie początkiem kariery jakiegoś naukowca- fizyka? Tymczasem pozostaje miłym wspomnieniem....Cali, zdrowi, nieco zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Chabówki.