Licznik odwiedzin

613184
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
133
160
10259


Archiwum

zdrowy przedszkolak

 

NASZ ZDROWY I KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

W ramach kampanii  "Znam zasady zdrowego odżywiania" nasze przedszkolaki  podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki , naturalne soki    i jogurty”. Jeżyki, Motylki oraz Wiewióreczki przyniosły do przedszkola potrzebne produkty i po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk od razu zabierały się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki  i soczki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie . I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem oraz ze smakiem wypijały naturalne owocowo – warzywne soczki.  Pycha!! ! Palce lizać!!! Dzieci przy robieniu kanapek oraz przygotowywaniu owocowo – warzywnych soczków kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Natomiast Biedronki w oczekiwaniu na pyszne kanapeczki, które przygotowywali ich koledzy też nie próżnowały bowiem wykorzystując surowce wtórne czyli pudełka, pudełeczka, kartony , rolki po papierze …  wykonały przepiękne zamki oraz samochody  i stworzyły w Sali wystawę , na którą zaprosiły oczywiście pozostałe grupy. I tak powstała  „Dziecięcej twórczości z surowców wtórnych”. Takie właśnie zdolne mamy te nasze przedszkolaki!